دلنوشته های من

در تـقـدیـر هـر انـسـانـی مـعـجـزه ای خـاص از طـرف خُـدا تـعیین شـده است .........

 

مطلب اول : با کمک مواد غذایی موجود در یخچال خانه، پوست تان را زیبا کنید

 

http://upload.iranvij.ir/images_shahrivar/13144801941.jpeg

 

حساس می کنید پوست تان طراوت گذشته را ندارد؟ به دنبال یک راه حل خوب هستید؟ پیش از این که یک کرم گران قیمت بخرید، به پیشنهادهای ما نگاهی بیندازید

چه بخواهید چه نخواهید، پوست شما هرروز که می گذرد درحال پیر شدن است و طراوت و تازگی روزگار جوانی خود را از دست می دهد، پس باید به طریقی، جوانی پوست تان را نجات دهید البته معمولا کرم های ضدچروک خیلی گران هستند و افراد کمی هستند که از این کرم ها می خرند، بعضی نیز خود را جوان تر از آن می دانند که چنین کرم هایی بخرند. حالا اگر بتوانید درخانه و با هزینه ای کم، چنین کرم هایی بسازید تا حد زیادی به پوست تان کمک کرده اید که از خود درمقابل پیری محافظت کند و گردپیری دیرتر روی آن بنشیند. مطمئن باشید موادی که در این مطلب به شما معرفی می کنیم همیشه در همه خانه ها وجود دارند، پس فرصت را از دست ندهید.

 

 

● با شیر، کلاژن بسازید

▪ لوسیون کلاژن ساز: شیر یکی از موادی است که آلفاهیدروکسی اسید دارد و می تواند به پوست کمک کند که سلول های مرده را دفع کند. همچنین باعث می شود که شروع به ساختن کلاژن کند، کلاژن چین وچروک ها را کاهش می دهد. یک پارچه از جنس کتان را در ظرف شیر خیس کنید و به صورت تان بزنید.

▪ ژل آلوورا:کافی است یک برگ آلوورا تازه را برش بزنید سپس ژل درون آن را بیرون بیاورید، این ژل می تواند به عنوان یک کرم ضدچروک تا حدی مؤثر باشد.

▪ برای کاهش خطوط ریز صورت: شما باید مقداری خرده نان را با شیر و مقداری روغن بادام شیرین مخلوط کنید تا این مخلوط حالت چسبی شکل پیدا کند، سپس این مخلوط چسبی شکل را روی یک تکه گاز قرار داده و آن را حدود ۱۵ دقیقه روی خطوط ریز به وجود آمده صورت تان قرار دهید.یک ماسک مفید دیگر برای مبارزه با خطوط ریز، استفاده از مخلوط جو و سفیده تخم مرغ است این مخلوط هم باید حالت چسبی داشته باشد، البته جوانه گندم نیز بسیار مفید است.

▪ ماسک سیب زمینی: مقداری سیب زمینی رنده شده با مقداری دم کرده بابونه مخلوط کنید تا حالت چسبی شکل پیدا کند، سپس این مخلوط را حدود ۱۵ دقیقه روی صورت تان بگذارید سپس باآب گرم آبکشی کنید.

 

 

● با هویج چروک ها را کم رنگ کنید

▪ لوسیون هویج: هویج دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که می تواند به پوست شما کمک کند تا از خود در مقابل پیری محافظت کند. در یک مخلوط کن، مقداری آب و یک هویج بیندازید و خوب مخلوط کنید تا حالت لوسیونی پیدا کند؛ سپس این لوسیون را با پنبه به صورت تان بمالید.

▪ ماسک آووکادو: نصف یک آووکادو را پوست بکنید و سپس آن را بکوبید تا حالت پوره پیدا کند، بعد یک قاشق غذاخوری آب لیمو به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید، حالا یک سفیده تخم مرغ را خوب بزنید و به این مخلوط اضافه کنید تا مخلوط شما حالت چسبی پیدا کند. سپس این مخلوط را حدود ۲۰ دقیقه روی صورت تان بگذارید، بعد صورت تان را با آب گرم آبکشی کنید و بعد از آن، دوباره با آب سرد صورت تان را بشویید.

▪ ماسک گل کلم:یک گل کلم را بجوشانید تا کاملا نرم شود، سپس آن را بکوبید و به صورت مستقیم به صورت تان بمالید، مطمئن باشید خیلی تاثیر گذار است.

نکته چند برگ کاهو را حدود ۱۰ دقیقه بجوشانید، سپس اجازه دهید سرد شود، آن را صاف کنید و در یک ظرف بریزید. شما می توانید این مایه را با پنبه به صورت تان بمالید

 

 

● مرطوب کننده بسازید

▪ کم کننده چروک ها: چند برگ کاهو را حدود ۱۰ دقیقه بجوشانید، سپس اجازه دهید سرد شود، آن را صاف کنید و در یک ظرف بریزید. شما می توانید این مایه را با پنبه به صورت تان بمالید.

▪ لوسیون تخم مرغ: در یک شیرجوش، ۴ قاشق غذاخوری آب را همراه ۲ قاشق چای خوری عسل روی حرارت خیلی کم گرم کنید و آن را هم بزنید تا کاملا یک دست وعسل رقیق شود، سپس از روی حرارت بردارید و حدود۲۵۰ میلی لیتر شیر و ۲ زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید، این مخلوط را در یک ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید. می توانید این مخلوط را به صورت تان بمالید و اجازه دهید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه باقی بماند سپس صورت تان را آب بکشید، روزانه ۲ بار صبح و شب این عمل را تکرار کنید.

 

 

● رهایی از لک های پیری

▪ پاک کردن لک ها: روزانه حداقل ۲ بار به صورت تان و به خصوص لک ها، آب لیمو بمالید. همچنین می توانید از کرم ماست و عسل نیز استفاده کنید (مقدار مساوی از هرکدام را با هم مخلوط کنید)، این کرم را روزانه یک بار به مدت نیم ساعت به صورت تان بمالید. مالیدن روغن کرچک نیز می تواند لکه ها را کم رنگ کند.

▪ پیاز قرمز: اثرات پیاز قرمز بسیار شبیه لیمو است چون به میزان کافی اسید برای تاثیر گذاشتن روی پوست دارد. پیاز را به صورت نیم دایره برش نازک بزنید سپس این برش ها را روی مناطقی از پوست تان که لک های بیشتری دارد بمالید. توجه کنید حتما آب پیاز به خوبی روی پوست تان باقی بماند، اجازه دهید این آب حدود یک ساعت روی پوست باقی بماند سپس پوست را آب بکشید. شما باید این کار را ۴ تا ۶بار در هفته تکرار کنید.

 

 

● تاثیر شگرف در ۲ هفته

▪ لوسیون شیر و لیمو: نصف فنجان شیر را در یک شیرجوش بجوشانید سپس حدود ۰۱دقیقه صبر کنید تا کمی خنک شود. یک لایه شیر سفت شده روی آن را بردارید. این لایه را در کاسه ای کوچک بگذارید سپس ۵ قطره آب لیمو تازه به آن اضافه کنید، شب قبل از خواب این مخلوط را روی صورت تان ماساژ دهید بعد بخوابید. بهتر است اجازه دهید این مخلوط تا صبح روی صورت تان باقی بماند ولی اگر احساس خوبی نداشتید می توانید بعد از یک ساعت صورت تان را با آب ولرم بشویید، سپس صورت تان را با حوله خشک کنید و کمی هم ماساژ دهید. این مخلوط برای جلوگیری از پیری دست ها نیز بسیار موثر است. کافی است چند دقیقه روی دست های تان ماساژ دهید. به هیچ وجه بعد از این لوسیون، پوست تان را با صابون نشویید. اگر از این لوسیون هر روز استفاده کنید می توانید تاثیر آن را در کاهش چروک ببینید، پوست شما بعد از ۲ هفته تا حد زیادی نرم و صاف می شود.

 

 

● یک ورزش خوب برای صورت

اول با استفاده از یک پنبه کوچک آغشته به شیر، پوست صورت تان را به خوبی تمیز کنید، سپس صورت تان را آب بکشید. حالا مقدار خیلی کمی روغن بادام را با یک قطره گلاب مخلوط کنید و این مخلوط را روی صورت تان ماساژ دهید.

روش صحیح ماساژ دادن به این طریق است که انگشتان و دست تان را در جهت عکس چروک ها روی پوست حرکت دهید، برای مثال برای چروک های کنار دهان یا همان خط خنده با انگشتان و کف دست روی این منطقه را از پایین به بالا فشار و ماساژ دهید و به سمت استخوان گونه ها حرکت کنید. شما باید پوست تان را حدود ۵ دقیقه ماساژ دهید.

ماساژ اطراف چشم ها باید به صورت دوار از قسمت داخلی هر چشم شروع شده و تا سمت بیرونی در بالای پلک ها سپس به سمت مرکز چشم ها حرکت کنید. حرکت دست راست شما باید خلاف جهت عقربه های ساعت و حرکت دست چپ در جهت عقربه های ساعت همزمان در اطراف چشم راست و چپ باشد. برای ماساژ چانه به صورت افقی از چپ به راست و بالعکس حرکت کنید. این حرکت ها می تواند یک ورزش خوب برای پوست صورت شما باشد. برای اینکه قابلیت ارتجاعی بودن پوست حفظ شود ، ساده ترین روش شست و شوی صبح و عصر با آب سرد یا شیر تازه است البته ماساژ صورت باید قبل از آرایش باشد و پس از ماساژ، پوست صورت را با لوسیون های قابل شست و شوی داد.

 

 

● ماسک پروتئین بسازید

این ماسک به دلیل منابع پروتئینی بالایی که دارد تا حدودی موجب سفتی و لیفت پوست شده و موجب رفع افتادگی چروک می شود. علاوه بر این ترکیبات مرطوب کننده در شیر و جوانه گندم موجب نرمی پوست خشک شده و از بروز پیری و چروک های ریز زودرس جلوگیری می نماید.کافی است ابتدا ۴ قاشق غذاخوری جوانه گندم تازه را کاملا له کنید، نصف میوه آووکادو را نیز رنده کرده و با جوانه گندم مخلوط نمایید. سپس۳ قاشق غذاخوری آرد جوانه گندم و یک عدد سفیده تخم مرغ را نیز اضافه کرده و با نصف لیوان شیر مخلوط کنید. مایه به دست آمده را روی پوست کاملا تمیز قرار دهید و بعد از ۰۲ تا ۰۳ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

 

 

مطلب دوم : ویلایی زیبا در ایران شبیه کاخ سفید! (عکس)

 

این ویلای زیبا که در عکس مشاهده میکنید در رشت ساخته شده است و متعلق به یکی از پولدارهائی است که در تهران زندگی میکند. لازم به ذکر است که سرو صدای این ویلا در محافل خبری خارجی هم از جمله VOA News و BBC News شنیده شده و تمامی عکسهای این ویلا را با ذکر جزئیات کامل و متراژ پوشش کامل خبری دادند و حتی آنرا با کاخ سفید مقایسه کردند

 

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186835_309.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186836_115.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186837_897.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186838_214.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186839_914.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186840_998.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186841_812.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186842_861.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186843_876.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186844_382.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186845_147.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186846_245.jpg

 

مطلب سوم : این کاریکاتورهای تامل برانگیز را ببینید

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/٢۸ساعت ۱:٥٠ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()


 Design By : Pichak