دلنوشته های من

در تـقـدیـر هـر انـسـانـی مـعـجـزه ای خـاص از طـرف خُـدا تـعیین شـده است .........

 

مطلب اول : با کمک مواد غذایی موجود در یخچال خانه، پوست تان را زیبا کنید

 

http://upload.iranvij.ir/images_shahrivar/13144801941.jpeg

 

حساس می کنید پوست تان طراوت گذشته را ندارد؟ به دنبال یک راه حل خوب هستید؟ پیش از این که یک کرم گران قیمت بخرید، به پیشنهادهای ما نگاهی بیندازید

چه بخواهید چه نخواهید، پوست شما هرروز که می گذرد درحال پیر شدن است و طراوت و تازگی روزگار جوانی خود را از دست می دهد، پس باید به طریقی، جوانی پوست تان را نجات دهید البته معمولا کرم های ضدچروک خیلی گران هستند و افراد کمی هستند که از این کرم ها می خرند، بعضی نیز خود را جوان تر از آن می دانند که چنین کرم هایی بخرند. حالا اگر بتوانید درخانه و با هزینه ای کم، چنین کرم هایی بسازید تا حد زیادی به پوست تان کمک کرده اید که از خود درمقابل پیری محافظت کند و گردپیری دیرتر روی آن بنشیند. مطمئن باشید موادی که در این مطلب به شما معرفی می کنیم همیشه در همه خانه ها وجود دارند، پس فرصت را از دست ندهید.

 

 

● با شیر، کلاژن بسازید

▪ لوسیون کلاژن ساز: شیر یکی از موادی است که آلفاهیدروکسی اسید دارد و می تواند به پوست کمک کند که سلول های مرده را دفع کند. همچنین باعث می شود که شروع به ساختن کلاژن کند، کلاژن چین وچروک ها را کاهش می دهد. یک پارچه از جنس کتان را در ظرف شیر خیس کنید و به صورت تان بزنید.

▪ ژل آلوورا:کافی است یک برگ آلوورا تازه را برش بزنید سپس ژل درون آن را بیرون بیاورید، این ژل می تواند به عنوان یک کرم ضدچروک تا حدی مؤثر باشد.

▪ برای کاهش خطوط ریز صورت: شما باید مقداری خرده نان را با شیر و مقداری روغن بادام شیرین مخلوط کنید تا این مخلوط حالت چسبی شکل پیدا کند، سپس این مخلوط چسبی شکل را روی یک تکه گاز قرار داده و آن را حدود ۱۵ دقیقه روی خطوط ریز به وجود آمده صورت تان قرار دهید.یک ماسک مفید دیگر برای مبارزه با خطوط ریز، استفاده از مخلوط جو و سفیده تخم مرغ است این مخلوط هم باید حالت چسبی داشته باشد، البته جوانه گندم نیز بسیار مفید است.

▪ ماسک سیب زمینی: مقداری سیب زمینی رنده شده با مقداری دم کرده بابونه مخلوط کنید تا حالت چسبی شکل پیدا کند، سپس این مخلوط را حدود ۱۵ دقیقه روی صورت تان بگذارید سپس باآب گرم آبکشی کنید.

 

 

● با هویج چروک ها را کم رنگ کنید

▪ لوسیون هویج: هویج دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که می تواند به پوست شما کمک کند تا از خود در مقابل پیری محافظت کند. در یک مخلوط کن، مقداری آب و یک هویج بیندازید و خوب مخلوط کنید تا حالت لوسیونی پیدا کند؛ سپس این لوسیون را با پنبه به صورت تان بمالید.

▪ ماسک آووکادو: نصف یک آووکادو را پوست بکنید و سپس آن را بکوبید تا حالت پوره پیدا کند، بعد یک قاشق غذاخوری آب لیمو به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید، حالا یک سفیده تخم مرغ را خوب بزنید و به این مخلوط اضافه کنید تا مخلوط شما حالت چسبی پیدا کند. سپس این مخلوط را حدود ۲۰ دقیقه روی صورت تان بگذارید، بعد صورت تان را با آب گرم آبکشی کنید و بعد از آن، دوباره با آب سرد صورت تان را بشویید.

▪ ماسک گل کلم:یک گل کلم را بجوشانید تا کاملا نرم شود، سپس آن را بکوبید و به صورت مستقیم به صورت تان بمالید، مطمئن باشید خیلی تاثیر گذار است.

نکته چند برگ کاهو را حدود ۱۰ دقیقه بجوشانید، سپس اجازه دهید سرد شود، آن را صاف کنید و در یک ظرف بریزید. شما می توانید این مایه را با پنبه به صورت تان بمالید

 

 

● مرطوب کننده بسازید

▪ کم کننده چروک ها: چند برگ کاهو را حدود ۱۰ دقیقه بجوشانید، سپس اجازه دهید سرد شود، آن را صاف کنید و در یک ظرف بریزید. شما می توانید این مایه را با پنبه به صورت تان بمالید.

▪ لوسیون تخم مرغ: در یک شیرجوش، ۴ قاشق غذاخوری آب را همراه ۲ قاشق چای خوری عسل روی حرارت خیلی کم گرم کنید و آن را هم بزنید تا کاملا یک دست وعسل رقیق شود، سپس از روی حرارت بردارید و حدود۲۵۰ میلی لیتر شیر و ۲ زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید، این مخلوط را در یک ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید. می توانید این مخلوط را به صورت تان بمالید و اجازه دهید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه باقی بماند سپس صورت تان را آب بکشید، روزانه ۲ بار صبح و شب این عمل را تکرار کنید.

 

 

● رهایی از لک های پیری

▪ پاک کردن لک ها: روزانه حداقل ۲ بار به صورت تان و به خصوص لک ها، آب لیمو بمالید. همچنین می توانید از کرم ماست و عسل نیز استفاده کنید (مقدار مساوی از هرکدام را با هم مخلوط کنید)، این کرم را روزانه یک بار به مدت نیم ساعت به صورت تان بمالید. مالیدن روغن کرچک نیز می تواند لکه ها را کم رنگ کند.

▪ پیاز قرمز: اثرات پیاز قرمز بسیار شبیه لیمو است چون به میزان کافی اسید برای تاثیر گذاشتن روی پوست دارد. پیاز را به صورت نیم دایره برش نازک بزنید سپس این برش ها را روی مناطقی از پوست تان که لک های بیشتری دارد بمالید. توجه کنید حتما آب پیاز به خوبی روی پوست تان باقی بماند، اجازه دهید این آب حدود یک ساعت روی پوست باقی بماند سپس پوست را آب بکشید. شما باید این کار را ۴ تا ۶بار در هفته تکرار کنید.

 

 

● تاثیر شگرف در ۲ هفته

▪ لوسیون شیر و لیمو: نصف فنجان شیر را در یک شیرجوش بجوشانید سپس حدود ۰۱دقیقه صبر کنید تا کمی خنک شود. یک لایه شیر سفت شده روی آن را بردارید. این لایه را در کاسه ای کوچک بگذارید سپس ۵ قطره آب لیمو تازه به آن اضافه کنید، شب قبل از خواب این مخلوط را روی صورت تان ماساژ دهید بعد بخوابید. بهتر است اجازه دهید این مخلوط تا صبح روی صورت تان باقی بماند ولی اگر احساس خوبی نداشتید می توانید بعد از یک ساعت صورت تان را با آب ولرم بشویید، سپس صورت تان را با حوله خشک کنید و کمی هم ماساژ دهید. این مخلوط برای جلوگیری از پیری دست ها نیز بسیار موثر است. کافی است چند دقیقه روی دست های تان ماساژ دهید. به هیچ وجه بعد از این لوسیون، پوست تان را با صابون نشویید. اگر از این لوسیون هر روز استفاده کنید می توانید تاثیر آن را در کاهش چروک ببینید، پوست شما بعد از ۲ هفته تا حد زیادی نرم و صاف می شود.

 

 

● یک ورزش خوب برای صورت

اول با استفاده از یک پنبه کوچک آغشته به شیر، پوست صورت تان را به خوبی تمیز کنید، سپس صورت تان را آب بکشید. حالا مقدار خیلی کمی روغن بادام را با یک قطره گلاب مخلوط کنید و این مخلوط را روی صورت تان ماساژ دهید.

روش صحیح ماساژ دادن به این طریق است که انگشتان و دست تان را در جهت عکس چروک ها روی پوست حرکت دهید، برای مثال برای چروک های کنار دهان یا همان خط خنده با انگشتان و کف دست روی این منطقه را از پایین به بالا فشار و ماساژ دهید و به سمت استخوان گونه ها حرکت کنید. شما باید پوست تان را حدود ۵ دقیقه ماساژ دهید.

ماساژ اطراف چشم ها باید به صورت دوار از قسمت داخلی هر چشم شروع شده و تا سمت بیرونی در بالای پلک ها سپس به سمت مرکز چشم ها حرکت کنید. حرکت دست راست شما باید خلاف جهت عقربه های ساعت و حرکت دست چپ در جهت عقربه های ساعت همزمان در اطراف چشم راست و چپ باشد. برای ماساژ چانه به صورت افقی از چپ به راست و بالعکس حرکت کنید. این حرکت ها می تواند یک ورزش خوب برای پوست صورت شما باشد. برای اینکه قابلیت ارتجاعی بودن پوست حفظ شود ، ساده ترین روش شست و شوی صبح و عصر با آب سرد یا شیر تازه است البته ماساژ صورت باید قبل از آرایش باشد و پس از ماساژ، پوست صورت را با لوسیون های قابل شست و شوی داد.

 

 

● ماسک پروتئین بسازید

این ماسک به دلیل منابع پروتئینی بالایی که دارد تا حدودی موجب سفتی و لیفت پوست شده و موجب رفع افتادگی چروک می شود. علاوه بر این ترکیبات مرطوب کننده در شیر و جوانه گندم موجب نرمی پوست خشک شده و از بروز پیری و چروک های ریز زودرس جلوگیری می نماید.کافی است ابتدا ۴ قاشق غذاخوری جوانه گندم تازه را کاملا له کنید، نصف میوه آووکادو را نیز رنده کرده و با جوانه گندم مخلوط نمایید. سپس۳ قاشق غذاخوری آرد جوانه گندم و یک عدد سفیده تخم مرغ را نیز اضافه کرده و با نصف لیوان شیر مخلوط کنید. مایه به دست آمده را روی پوست کاملا تمیز قرار دهید و بعد از ۰۲ تا ۰۳ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

 

 

مطلب دوم : ویلایی زیبا در ایران شبیه کاخ سفید! (عکس)

 

این ویلای زیبا که در عکس مشاهده میکنید در رشت ساخته شده است و متعلق به یکی از پولدارهائی است که در تهران زندگی میکند. لازم به ذکر است که سرو صدای این ویلا در محافل خبری خارجی هم از جمله VOA News و BBC News شنیده شده و تمامی عکسهای این ویلا را با ذکر جزئیات کامل و متراژ پوشش کامل خبری دادند و حتی آنرا با کاخ سفید مقایسه کردند

 

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186835_309.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186836_115.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186837_897.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186838_214.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186839_914.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186840_998.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186841_812.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186842_861.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186843_876.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186844_382.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186845_147.jpg

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/6/5/186846_245.jpg

 

مطلب سوم : این کاریکاتورهای تامل برانگیز را ببینید

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/٢۸ساعت ۱:٥٠ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()


 عکس های زیبا و گرافیکی ساخته شده و میکسی

 

 

 

عکس های فتوشاپی و فانتزی

 

عکس های فتوشاپی و فانتزی

 

 

جهت دیدن عکسهای بعدی روی ادامه مطلب کلیک کنید 

 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/٢۸ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()


عکس های زیبا و دیدنی از شگفت انگیزترین

 

معماری های جهان

 

 

 

azarpix.com memari6497%20%281%29 عکس های زیبا و دیدنی از شگفت انگیزترین معماری های جهان

 

azarpix.com memari6497%20%2810%29 عکس های زیبا و دیدنی از شگفت انگیزترین معماری های جهان

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/٥ساعت ۱:٥٧ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()


 چند داستان کوتاه و خواندنی بسیار زیبا

 

 

 

http://upload.iranvij.ir/images_shahrivar/13143930541.jpg

 

 

 

 

جهت خواندن داستانها به ادامه مطلب بروید 

 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/٥ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()

 

قوانینی که بچه ها در مدرسه یاد نمیگیرند

نوشته : چارلز ج سایکز

 

متاسفانه ، چیزهایی وجود دارند که بچه ها در مدرسه باید یاد بگیرند اما در واقع این اتفاق نمی افتد .در اینجا چند قانون کلی که در دوران تحصیلی آموزش داده نمیشوند را مرور می کنیم ...

 

قانون اول.

زندگی عادلانه نیست. اینهمه دین و بقیه داستان‌ها برای همین وجود دارند. یک نوجوان یا یک دکتر سی ساله که تازه در شرکتی استخدام شده دائم تکرار می‌کند که «این عادلانه نیست». شاید روزی ۸ بار. قانون اول را تکرار کنید «عدالت مبنای چیز خاصی در دنیا نیست.»

قانون دوم.

جهان واقعی ارزش زیادی برای شخصیت شما قایل نیست. بر خلاف مدرسه و خانواده که فکر می کنند شخصیت شما چیز مهمی است، برای محیط کار خروجی از همه چیز مهمتر است و هر کس قبل از اینکه محترم و متشخص باشد، باید کارا باشد. اگر فکر می کنید در مدرسه به شخصیت شما احترام نمی‌گذارند منتظر دنیای واقعی باشید تا نظرتان اصلاح شود. اگر فکر می کنید عدم احترام عادلانه نیست، به قانون یک رجوع کنید.

قانون سوم.

با خروج از دانشگاه یا مدرسه، ماهی یک میلیون درآمد نخواهید داشت و چیزی را هم طراحی نمی‌کنید. برای رسیدن به کارهای خوب باید مدت نسبتا زیادی تلاش کنید. اکثر چیزهایی که در دانشگا خوانده‌اید به درد محیط کار نمی‌خورند.

قانون چهارم.

اگر فکر می‌کنید معلمتان خیلی سخت گیر بوده، منتظر دیدن رییستان باشید. رییس شما بر خلاف معلم شما برای کار کردن با شما حقوق نمی‌گیرد.

قانون پنجم.

در بچگی همیشه کسی برای مقصر قلمداد بودن داشته‌اید. خانواده خوب نبوده یا معلم بد نمره داده. اما اگر بیست سی سالتان بشود و از دهنتان در بیاید که تقصیر مادرتان بوده که زندگی‌تان به هم خورده یا تقصیر مدیرتان بوده که حقوق‌تان کم است یا اخراج شده‌اید، همه به شما خواهند خندید. در دنیای واقعی خودتا مسوول کارهای خودتان هستید.

قانون ششم.

پدر و مادر شما قبل از به دنیا آمدن شما آدم‌های بسیار باحالتری بوده‌اند. روند خستگی و بی‌حوصلگی و بی‌هیجانی پدر و مادرتان از وقتی شروع شده که شروع کرده‌اند به حساب کردن پولشان برای خریدن پوشک برای شما، کار کردن برای مخارج تحصیل شما و وقت گذاشتن برای تمیز کردن اتاقتان. تمام مدتی که شما مشغول برنامه‌ریزی کارهای باحال زندگی‌تان بوده‌اید را آن‌ها مشغول فراهم کردن غذا و خانه و غیره برای شما بوده‌اند.

قانون هفتم.

مدارس سعی می کنند مفهوم رد شدن را ملغی کنند. تقریبا همه ورودی‌هایی که به تحصیل ادامه می‌دهند دیپلم می‌گیرند و تقریبا همه کسانی که وارد دانشگاه می‌شوند مدرک می‌گیرند. در جامعه تقریبا ده درصد آدم‌ها شغل ندارند و دنبال شغل می‌گردند. تعداد بیشتری هم در عشق و غیره شکست می‌خورند و کسی هم تلاش نمی‌کند برایشان کلاس تقویتی بگذارد.

قانون هشتم.

زندگی نه ترم دارد نه تعطیلی تابستان. از شما انتظار می‌رود از یک لحظه به بعد هر روز هشت یا نه ساعت کار کنید و هر چهار ماه یکبار هم وارد یک زندگی جدید نمی‌شوید. به قانون اول و دوم هم مراجعه کنید. از این به بعد باید کار کنید و کار کنید و متاسفانه کارهای خیلی خیلی کمی هستند که کاملا لذت بخش باشند یا از آن مهمتر به شما اجازه خودشکوفایی بدهند.

قانون نهم.

تلویزیون واقعی نیست. در برنامه صدا و سیما هر خانواده کوچک یک خانه زیبا دارد و یک ماشین و مسافرت. در هیچ برنامه تلویزیونی آدم‌ها یک سوم زمان سریال را سر کار نیستند و در سریال‌های ماه رمضان، همه مشکلات در روز بیستم به اوج می‌رسند و روز بیست و هشتم همه چیز حل شده و همه خوشحالند.

قانون دهم.

اکثر شاگردهای لوس کلاس و خودشیرین‌ترین‌ها یا خرخوان‌ترین‌هایی که زمان مدرسه می‌دیدید، در آینده یا رییس شما خواهند شد یا دارای بقیه موقعیت‌های خوب جامعه.

قانون یازدهم.

انسان نامیرا یا زودمیرا نیست. شما هم مثل اکثر آدم‌های دیگر باید تقریبا هفتاد هشتاد سال زندگی کنید و بعد بمیرید. تاتوی روی بدن، تا پیری با شما خواهد بود همانطور که مفاصل دردناک ناشی از ورزش نکردن. انتخاب با خودتان است ولی یادتان باشد که قرار است حدود هفتاد هشتاد سال همین بدن باشید.

قانون دوازدهم.

همه بالایی ها را بدانید و شاد باشید. زندگی کوتاه است. خانواده مزاحمند، کار سخت است و زندگی حوصله سر بر اما هر چقدر زودتر لذت بردن از زندگیتان را شروع کنید، بهتر است.

 

حرف آخر

اینها همه و همه برای وقتی هستند که بخواهید در شرایط معمول جامعه بازی کنید. مطمئنا می‌توانید به انتخاب خودتان یک قدم عقب‌تر بروید و به تمام این قوانین به عنوان قواعد یک بازی نگاه کنید. بازی‌ای که می‌شود به آن داخل شد یا نشد. داستان مهم این است که مسخره داور نباشید و اگر وارد بازی «جامعه خبیث سرمایه داری»‌ می‌شوید حداقل بخش بیشتری از قوانینش را بدانید.

  

 

سخن روز :  اگر فکر می کنید آموزگارتان سخت گیر است، بسیار در اشتباه هستید. پس ازاستخدام شدن متوجه خواهید شد که رئیس شما خیلی سخت گیرتر از آموزگارتان است؛ چون امنیت شغلی آموزگارتان را ندارد... بیل گیتس

 


نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/٥ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()

 


 

تمبر هندی،

خواص و مضرات آن

 

 

 

 

 

 

تمبرهندی ماده غذایی است که ایرانیان به ندرت در سبد غذایی خود از آن استفاده می کنند،در صورتی که تمبرهندی برای بسیاری از بیماری ها مفید است.

 

تمبر هندی که از Tamaria Hindi مشتق شده و به معنای میوه هندی می باشد . تمبر هندی درختی است بلند که منشا آن از هند و آفریقای شمالی بوده است ولی امروزه در بیشتر مناطق گرمسیر دنیا پرورش می یابد . 
برگهای آن متناوب و مرکب شامل 10 تا 20 جفت برگچه فشرده و نزدیک بهم است .گلهای آن به رنگ زرد مایل به قرمز و به شکل خوشه در انتهای ساقه ظاهر می شود . 
میوه آن شبیه باقلا به شکل غلاف و نیام و با کمی خمیدگی است . این غلاف به طول 10 سانتیمتر می باشد که در آن بین 3 تا 10 دانه قرار درد . 
برای تهیه تمبر هندی ها میوه ها را شکافته و قسمت گوشتدار آنها را با هسته بیرون آورده و خشک می کنند . 
خشک کردن تمبر هندی طرق مختلفی درد و در هر منطقه فرق می کند . مثلا در جزایر آنتیل قسمت گوشتدار آنرا در ظرف بزرگی که دارای شربت غلیظی در حال جوش است وارد می کنند تا شربت در منافذ میوه نفوذ کرده و آنرا حل کند . 
ترکیبات شیمیایی:قسمت گوشتدار میوه دارای کمی قند و پکتین و همچنین اسید سیتریک ، اسید مالیک ، تارتارات و اسید پتاسیم می باشد . در پوست درخت تمبر هندی مقدری تانن وجود دارد . سرشاخه های جوان و سبز این درخت دارای مقدر زیادی ویتامین های گروه B می باشد.


خواص داروئی:


تمبر هندی از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است . 
1)
خوردن تمب هندی باعث پائین آمدن تب می شود . 
2) 
به هضم غذا کمک می کند . 
3)
تمبر هندی خنک کننده بدن است . 
4)
برای رفع تشنگی مفید است . 
5)
دل بهم خوردگی و تهوع را برطرف می کند . 
6)
پوست تمبر هندی قابض ور فع کننده اسهال است . 
7)
بهترین طریقه استفاده از تمبر هندی این است که این ماده را درآب خیس کنید و سپس آنرا صاف کرده و با نبات بخورید . 
8)
دم کرده تمبر هندی نیز اثر ملین درد . برای تهیه دم کرده یک قاشق غذا خوری تمبر هندی را با نیم لیتر آب جوش مخلوط کرده و به مدت یک ساعت بگذارید بماند سپس این دم کرده را در طول روز مصرف کنید . 
9)
تمبر هندی را بپزید و ضماد از آن درست کنید . این ضماد را روی ورم و قسمتهای دردناک بدن بگذارید . 

مضرات : 
تمبر هندی برای ریه و طحال خوب نیست و در اشخاصی که ریه و طحال ضعیف دارند ممکن است تولید اشکال کند . اینگونه اشخاص بهتر است که تمبر هندی را با کتیرا بخورند .

جهت دیدن اموزش انواع غذا با تمر هندی روی ادامه مطلب کلیک کنید 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/٥ساعت ۱:۱٩ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()


تصاویری بسیار زیبا از زیبایی های طبیعت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/۳ساعت ۳:٥۸ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()


چگونه روابط عاشقانه خود را بیمه کنیم؟

 

 

 

http://upload.iranvij.ir/images_mordad/khb4wtspeo8g1efm.jpg

 

 

 

تا کنون از خود پرسیده اید که مهمترین عنصر در هر رابطه ای چه چیز میباشد؟ پاسخ بسیاری از افراد به این پرسش عشق است. بله عشق یک موهبت است و بدون آن هیچ رابطه ای پایدار نخواهد ماند. اما عشق نیز به تنهایی و بدون پشتوانه "احترام" ناتوان و متزلزل خواهد بود. احترام متضمن و بیمه گر عشق است.

شاید لازم باشد برای درک بهتر این مسئله رابطه (مانند ازدواج) را به یک بنا تشبیه کنیم. در این منزل باشکوه پی و شالوده خانه را عشق، ستونهای آن را دو فرد و مصالح ساختمانی اتصال دهنده آن را احترام تشکیل میدهند.

از عشق آغاز میکنیم که هیچ رابطه ای بی آن زمانی فرو خواهد ریخت. اکنون به دو ستون اصلی این خانه نگاهی می اندازیم که با آنکه جدا از یکدیگر قرار گرفته اند اما همواره پیوسته به هم میباشند. بنابراین در هیچ رابطه ای دو فرد نمیبایست فردیت خود را از دست داده و با یکدیگر "یکی شوند،" بلکه میباید در کنار یکدیگر پشتیبان یکدیگر باشند و یکتایی، فردیت، شخصیت، علایق و خواسته ها و آرزوهای خویش را حفظ کنند. اما این منزل دیر یا زود در معرض عوامل محیطی قرار گرفته و طوفانها، گردبادها، زلزله ها، روزهای آفتابی و بارانی بسیاری را به خود خواهد دید. اینها همان تجارب زندگی هستند که دو فرد در کنار هم با آنها مواجه خواهند گشت. لحظات تلخ و شیرین، اندوه و شادکامی. اکنون به مصالح ساختمانی این منزل میرسیم. آیا بدون سیمان و بتون بنایی پابرجا خواند ماند؟ احترام مصالح پیوند دهنده اجزاء ساختمان است که خانه را در برابر طوفانها، بادهای ویرانگر، شداید و تلخی های زندگی حفاظت میکند. در واقع احترام بیمه ساختمان میباشد. 

ممکن است شریک زندگی تان شما را بسیار دوست داشته باشد اما آیا به شما احترام نیز میگذارد؟ افراد دوست دارند محبوب باشند اما محترم بودن به مراتب ارزشمند تر از محبوب بودن است. تعریف احترام چنین است: به رسمیت شناختن شایستگی، ارزشمندی، حقوق و مزایای فرد به عنوان یک انسان. و یا احترام عبارت است از: ادب، مراعات، پذیرش و توجه. یک شریک ایده آل فردی است که هم شما را دوست دارد و هم به موازات آن برای شما احترام قائل است. چگونه میتوان نشانه های بی حرمتی را در یک رابطه شناسایی کرد؟ نشانه های بی احترامی به قرار زیر میباشد: 

1- بی اعتبار کردن: جای فرد پاسخ دادن، سخنان فرد را قطع کردن، بی اعتنایی کردن، تمسخر کردن، گوش ندادن به سخنان فرد و تحقیر کردن. 

2- ارعاب کردن: تهدید کردن، هراساندن، قلدری کردن و تشر زدن. 

3- انتقاد کردن: عیبجویی، ملامت کردن، نفی کردن و غر زدن. 

4- کنترل کردن: جلوگیری از تصمیم گیری مستقل فرد، تحکم کردن، سلطه گری و تحمیل عقاید، خواسته ها و نیازها. 

5- قضاوت کردن:تعیین درستی و نادرستی اعمال فرد، برانگیختن احساس گناه و شرمساری در فرد. 

6- بد نام کردن: تهمت و افترا زدند، رسوا کردن و افشا گری کردن. 

7- فریب دادن:دروغ گفتن، گمراه کردن و حقه زدن. 

8- خیانت کردن:صادق نبودن، وفادار نبودن. 

9- توهین کردن: گستاخی کردن، ناسزا گویی، رنجاندن. 

10- سوء رفتار کردن: از لحاظ کلامی، احساسی و فیزیکی. صدمه زدن به حس امنیت و فردیت شخص. کتک زدن، فریاد کشیدن و فحاشی کردن. 

11- هر نوع تغییر در لحن صدا ، اشارات و تغییر در چهره که پیام آن چنین است:"من مهمتر از تو هستم". 

شریکی که بی احترامی میکند در واقع در صدد آنست که با خرد کردن شخصیت فرد مقابل، خود را مهمتر و برتر جلوه دهد. اما غافل از آن که با این عمل شالوده خانه ای که روزی با عشق بنا نهاده شده را سست و تخریب میکند و آنکه سرانجام آوار آن بر سر خود وی نیز فرو خواهد ریخت. 

شما همانگونه که اجازه میدهید دیگران با شما رفتار کنند، دیگران با شما رفتار خواهند کرد. همه چیز وابسته به خود شماست هنگامی که مورد بی احترامی قرار میگیرید و سکوت میکنید در واقع در آن بی احترامی خودتان نیز سهیم هستید. 

در انتها به خاطر داشته باشید که منزل باشکوه شما (رابطه) در صورتی که به حال خود رها گردد صرفنظر از آنکه در ابتدا تا چه اندازه استوار و مستحکم بنا گردیده باشد به مرور زمان از هم پاشیده و رو به خرابی و زوال پیش خواهد رفت بنابراین بیاموزید با تبادل عشق و احترام روزافزون ترکهای هر چند کوچک منزل خود را مرمت کرده و ان را استوار و پایدار نگه دارید. 

"راستگویی و صداقت در ایجاد اعتماد در رابطه ضروریست. احترام محصول اعتماد و عشق محصول احترام است" 

"هر رابطه ای منحصر بفرد است. و برای نتیجه بخش بودن آن باید مقتضیات آن فراهم گردد. هیچ راه میانبری وجود ندارد." 

"زندگی کوتاه است. آن را هدر مشاجرات و جر و بحثهای بی معنی و بی اهمیت نکنید!"

 

 

 

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/۳ساعت ۳:٥۳ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()

حقایق جالب از زندگی

 

بدون شرح

At least 5 people in this world love you so much they would die for you
حداقل پنج نفر در این دنیا هستند که به حدی تو را دوست دارند، که حاضرند برایت بمیرند.

 

At least 15 people in this world love you, in some way
حداقل پانزده نفر در این دنیا هستند که تو را به یک نحوی دوست دارند.


The only reason anyone would ever hate you, is because they want to be just like you
تنها دلیلی که باعث میشود یک نفر از تو متنفر باشد، اینست که می‌خواهد دقیقاً مثل تو باشد.


A smile from you, can bring happiness to anyone, even if they don’t like you
یک لبخند از طرف تو میتواند موجب شادی کسی شود.
حتی کسانی که ممکن است تو را نشناسند.

Every night, SOMEONE thinks about you before he/ she goes to sleep
هر شب، یک نفر قبل از اینکه به خواب برود به تو فکر می‌کند.

You are special and unique, in your own way
تو در نوع خود استثنایی و بی‌نظیر هستی.

Someone that you don’t know even exists, loves you
یک نفر تو را دوست دارد، که حتی از وجودش بی‌اطلاع هستی.

When you make the biggest mistake ever, something good comes from it
وقتی بزرگترین اشتباهات زندگیت را انجام می‌دهی ممکن است منجر به اتفاق خوبی شود.

When you think the world has turned it’s back on you, take a look
you most likely turned your back on the world
وقتی خیال می‌کنی که دنیا به تو پشت کرده، کمی فکر کن,
شاید این تو هستی که پشت به دنیا کرده‌ای.

Always tell someone how you feel about them
you will feel much better when they know
همیشه احساست را نسبت به دیگران برای آنها بیان کن,
وقتی آنها از احساست نسبت به خود آگاه می‌شوند احساس بهتری خواهی داشت.

If you have great friends, take the time to let them know that they are great
وقتی دوستان فوق‌العاده‌ای داشتی به آنها فرصت بده تا متوجه شوند که فوق‌العاده هستند.

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/۳ساعت ۳:٤٤ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()

 : عشق و زندگی

 

 

در بعضی از مواقع، عشق بیش از حد به چیزی می‌تواند شکلی تند و غیر عادی به خود بگیرد که گاه زیان آور و خطرناک است و گاه احساس شادی و خوشبختی می‌باشد. اما در کل عشق باور و احساسی عمیق و لطیف است که با حس صلح‌دوستی و انسانیت در تطابق است.
عشق و زندگی


عشق و زندگی

ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/۳ساعت ۳:۳۸ ‎ب.ظ توسط امین شاهسون نظرات ()


 Design By : Pichak